Paul-Techi põllujaam: soojad ilmad ja niiskus soodustasid putukate ja taimehaiguste levikut
Soojad ilmad ja niiskus soodustasid putukate ja taimehaiguste levikut, samal ajal kui kõrged temperatuurid ja ebaühtlaselt jaotunud sademed tekitasid taimedele kuumastressi, selgub Paul-Techi põllujaamade juunikuu analüüsist.
Juuni keskmine õhutemperatuur oli normist kõrgem. Paul-Techi põllujaamad ei registreerinud ühtegi ööd, mil temperatuur oleks langenud alla 0 kraadi. Kõige madalam temperatuur taimiku kohal oli +0,4 kraadi, mis mõõdeti 7. juunil Lääne-Virumaal Vorsti külas.
Paul-Tech analüüsis oma mullajaamade aprilli andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi. Ülevaatest selgub, et aprilli ilm oli tujukas, vaheldudes sooja ja jaheda perioodiga, kuid külmavõetud taimed ei ole lasknud toitainetel raisku minna.
Eesti täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech analüüsis oma mullajaamade veebruari andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi. Ülevaatest selgub, et külmunud maa takistas vee imendumist ning sellest tulenevalt kattis põlde kas vesi või jää, olenevalt temperatuurist. Selline olukord on põllukultuuridele kahjulik, põhjustades taimede vettimist.
Täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech analüüsis oma mullajaamade jaanuari andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi. Kokkuvõttest selgub, et põllutaimede talvitumise tingimused olid aasta esimesel kuul keerulised, kuna ilm oli äärmiselt heitlik nii lume kui ka õhutemperatuuri osas. Kuu alguse tugevad külmad mõjutasid detsembris lumevaiba kaotanud põllutaimestikku kahjustavalt.
Eesti täppispõllumajanduse idufirma Paul-Tech analüüsis oma mullajaamade detsembri andmete põhjal möödunud kuu ilmastiku- ja põllutingimusi. Kokkuvõttest selgub, et aasta viimane kuu tõi kaasa nii külmalaine kui ka soojalaine, mis jättis põllutaimed ilma kaitsvast lumevaibast.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?