Saimre Agro Grupi juhatuse liige Mati Tuvi käsitles Seakasvatuse aastakonverentsil Eesti seakasvatuse tulevikuväljavaateid, pöörates erilist tähelepanu valdkonna jätkusuutlikkusele ja vajadusele tihedama ühistulise koostöö järele.
- Saimre Agro Grupi juhatuse liige Mati Tuvi. Foto: Põllumajandus.ee
Saimre Agro Grupil on kuus seafarmi, kus kasvatatakse 1550 emist, lisaks võõrutuspõrsad ja nuumikud. Samuti tegeleb ettevõte piimatootmisega, omades 1000 lüpsilehma ja samapalju noorloomi. Taimekasvatust viljeletakse 3750 hektaril, eesmärgiga toota sööta veistele. „Selline lahendus tagab isemajandamise ja tugeva aluse loomakasvatusele ning aitab edukalt toime tulla majanduslike väljakutsetega,“ lausus Tuvi.
Seotud lood
Kuidas läheb Eesti seakasvatussektoril üldiselt ning mis tingimustel Eestis sealiha toodetakse, kirjutavad Eesti Maaülikooli lihatehnoloogia õppejõud Kristi Kerner ja aretuse õppejõud Alo Tänavots.
Lihatööstus Atria Eesti kasvatas eelmisel aastal võimsalt käivet ja kasumit. Ettevõtte tegevjuht Meelis Laande avab intervjuus, mis on hea hoo taga.
Läinud aastal esimest korda turuliidrile Rakvere lihatööstusele kandu näidanud Atria Eestit juhtinud Olle Horm paneb ukse enda taga kinni. Sellele andsid hoogu nii grupi tegevjuhi vahetus kui ka põntsu saanud tervis.
Aastaid seakasvatajate eest võidelnud endise riigikogulase Urmas Lahe seakasvatus Kureoja Farm OÜ pani uksed kinni ja tüürib pankroti poole.
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.