Järgmisel aastal suurenevad räime püügikvoodid nii Liivi lahel kui ka Läänemere avaosas. Kilu püügikvoot küll väheneb, kuid tänu läbirääkimistele esialgsest ettepanekust vähem. Soome lahe lõhe püügikvoodi vähendamist õnnestus vältida.
Räime ja kilupüük Leppneeme sadamas. Foto: Meeli Küttim
Kvootide arutelu oli pikk ja pingeline. Läbirääkimiste eeltöö algas juba juunikuus Läänemere kalandusfoorumil BALTFISH. Vahetult enne ministrite nõukogu istungit jõuti kokkuleppele Läänemere riikide vahel ning kohtumise lõpuks ka nii Euroopa Komisjoni kui ka ministrite nõukogu ülejäänud liikmetega.
Regionaal- ja põllumajandusminister allkirjastas Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi meetme määruse, millega avaneb Eesti ranna- ja siseveekaluritel võimalus taotleda toetust kalalaevade mootorite vahetamiseks uute, vähem kütust tarbivate ja keskkonnasäästlikumate vastu.
Vabariigi Valitsus võttis eile vastu korralduse, millega antakse regionaal- ja põllumajandusministrile volitus sõlmida Maaelu Edendamise Sihtasutusega (MES) haldusleping Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi (EMKVF) 2021–2027 rahastamisvahendite rakendamiseks.
Eesti kalanduse kohalikud tegevusrühmad saavad taotleda Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondist (EMKVF) rahastust kogukonna juhitud kohalikuks arenguks. Selleks koostas iga tegevusrühm kohaliku arengu strateegia aastateks 2023–2029. Kõik strateegiad läbisid hindamise edukalt ning toetusi hakatakse maksma kuues tegevussuunas.
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.