Põllumajandusministeeriumi andmetel imporditi Eestisse 2012 aastal hobuse-, eesli-, muula- või hobueesliliha nii jahutatud kui külmutatud kujul kokku 122,5 tonni.
Enam imporditi Ungarist, kokku 89,7 tonni ja Belgiast 21,9 tonni. Samuti toodi Eestisse hobuseliha Soomest, Rootsist ja Hispaaniast.
Import on kasvanud võrreldes 2011. aastaga, kus imporditi Eestisse vaid 13 tonni hobuse-, eesli-, muula- või hobueesliliha.
Hobuse-, eesli-, muula- või hobueesliliha nii jahutatult kui külmutatult ekporditi 2012. aastal kokku 37,7 tonni.
Kõige enam ekporditi Soome (35,2 tonni), veidi Rootsi (1,6 tonni) ja Leedusse (0,9 tonni).
2011 aastal eksporditi 10,8 tonni hobuse-, eesli-, muula- või hobueesliliha.
Kui võrrelda lähiriikide hobuseliha importi, siis Eurostati andmetel importis Läti 2012. aasta 11 kuu jooksul 19 tonni ja Leedu kaks tonni hobuseliha. Seevastu Soome importis hobuseliha ligi 20 korda rohkem kui Eesti ehk üle 2100 tonni.
Seotud lood
Saksamaa laborist jõudsid Veterinaar- ja Toiduametisse hobuseliha sisalduse tuvastamiseks võetud kümne proovi vastused. Ühe proovi puhul tuvastati tootel märgistamata hobuseliha sisaldus.
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.