Iga riik peaks võimalikult kiiresti vaatama, kuidas saaks Venemaa sanktsioonidest mõjutatud ettevõtteid toetada, sest ühise seisukoha kokkuleppimine võib juba liiga hilja olla, ütles Nopri talu peremees Tiit Niilo.
Niilo sõnul ei ole Eesti riigi senine käitumine lubanud toidutootjatel ja farmeritel olla ühise toidulaua taga võrdsete võimalustega. „Kui praeguses kriisiolukorras saavad teised reageerida kiiremini uutele turgudele uute toodetega, siis oleme jälle sammu maha jäänud. Igal juhul on praegu olukord, kus konkureerivad toidutootjad saavad erineva energiaga ja võimekusega osaleda võidujooksus. Vaatamata sellele, et on justkui ühisasi, siis tegelikult on kellelgi naelikud, keegi on paljaste jalgadega ja kellelgi on all vedrud,“ ütles Niilo.
Nopri talu peremees lisas, et kui rahandusminister annaks kohe signaali, et näeb keerulist olukorda, kuid raha pole anda, siis see oleks löök allapoole vööd.
Niilo tõstis esile põllumajandusministeeriumi senist operatiivsust, kui poliitikud tegid ühisistumise tootjate ja nende esindajatega.
Seotud lood
ASi Hiiu Kalur juhatuse liige Urmas Reimann ütles, et iga ettevõte peab sanktsioonidega eeskätt ise hakkama saama.
Eesti Toiduliidu liikmed kutsuvad viimase nädala jooksul kujunenud olukorra valguses tarbijaid üles ostma kauplustest eestimaist toidukaupa. Toiduliidu juhataja Sirje Potiseppa sõnul tagab just see toidutööstustele ja tooraine tootjatele kindluse, et toidusektor pääseb halvimast.
Estover OÜ juhatuse liige Ago Teder rääkis, et neid tabas Vene turust ilma jäämine kaheksa kuu eest ning mingisuguseid lisamuutusi tänased Venemaa sanktsioonid neile kaasa ei toonud.
Plaanitakse rakendada eraladustamise toetust võile, lõssipulbrile ja mitmetele juustudele.
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.