Piimandussektori pilk on pööratud Euroopa Liidu kriisiabimeetmete võimalikult operatiivsele rakendamisele ja kohalike töötlemisvõimsuste tõstmisele.
„Piimasektori edasisel arendamisel on ülioluline töötleva tööstuse arendamine, milleks meil on uues maaelu arengukavas ka vahendid planeeritud,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Eestisse on kindlasti vaja kaasaegset võimekust piima ümber töödelda.“
Põllumajandusministri sõnul toob Venemaa seatud impordipiirangute tõttu kujunenud olukord selgelt esile arendamist vajavad kohad. „Kui Eestis on tugev põllumajandus ja vähem töötlemisvõimsust, siis näiteks Leedus on vastupidi. Meie väljakutse on täita puudujääk töötlevas tööstuses,“ sõnas Padar.
Kohtumisel piimasektori esindajatega arutati ka Eesti seisukohti Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil. Rõhutati vajadust EL ühisteks meetmeteks, sekkumiskokkuostu hindade ülevaatamiseks ning piima kvoodiületustasu arutelu avamiseks. EL põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istung toimub 5. septembril Brüsselis.
Piimastrateegia töögrupp jätkab tööd „Eesti piimanduse strateegia 2012-2020“ täiendamisega.
Seotud lood
Piimatootjate jaoks ei ole aastane ootamine praegustes tingimustes sobilik, et saaks hakata rakendama MAKi meetmeid 2015. aasta suvest, ütles Aavo Mölder.
Venemaa kehtestatud impordikeeld lõi turud segi ja tuletas teravalt meelde, et Eestis pole ikka veel koostatud piimandussektori kriisimeetmete plaani.
Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna lõuna ajal Hiina suursaadiku Hr. QU Zhe’ga, kellega arutati Eesti põllumajandustoodete võimalikku eksporti Hiina turule.
Käimas on majandussõda, mida juhivad poliitikud ja riigijuhid. Rindele on aga sattunud põllumehed, piimatootjad nende hulgas, leiab piimatootja Märt Riisenberg.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.