Syngenta koondab bioloogiliste toodetega tegelevad ettevõtted
Syngenta teatas, et uus Syngenta Biologicals ühendab ettevõttesisese bioloogiliste toodete äri Valagroga. Sellega pannakse alus bioloogiatööstuse turu kiirele kasvule.
Korraliku saagi aluseks on õige agrotehnika, väetamine ja taimekaitse. Foto: Unsplash
2020. aastal Syngenta poolt omandatud Valagro on teerajaja biostimulaatorite ja eriväetiste alal. Syngenta Biologicals`iga ühendatakse Syngenta ülemaailmne tegevus ja innovatsiooni tugevad küljed Valagro patenteeritud tehnoloogiaplatvormi ja usaldusväärsete tehniliste ning kaubanduslike nõustajate meeskonnaga. Alates omandamisest on mõlemad ettevõtted teinud tihedat koostööd teaduspõhiste uuenduste ühise aluse loomiseks, jaganud laialdaselt teadmisi ja suurendatud Syngenta jaoks üliolulist bioloogiliste toodete alast võimekust.
SOLATENOL™ on tugev fungitsiid, mis kaitseb teie põllukultuure kindlalt ja pikka aega. Fungitsiidi positiivsed kõrvalmõjud annavad eeliseid eriti just põua tingimustes.
Sel hooajal on Syngenta Eesti taimekaitsespetsialistidele tulnud tavapärasest rohkem küsimusi seoses herbitsiidi Axial 50 EC kasutamisega, eriti selle mõju kohta tähk-kukehirsile. Seepärast peatume selle toote kasutamise teemal pikemalt.
Eelmisel aastal tuli turule Amistar Pro pakk, mis sisaldab haigustõrjevahendeid Amistar 250 EC ja Pecari 300 EC. Tulenevalt taimekasvatajate küsimustest kirjutame lahti nende toodete mõju ja efektiivsuse.
22. septembril asutasid taimekaitsetooteid tootvad ja müüvad ettevõtted esindusorganisatsiooni. Eesti Taimekaitse Assotsiatsiooni eesmärk on ühiselt levitada taimede tervise parandamise ja keskkonnasäästliku taimekaitse põhimõtteid. Samuti soovitakse panustada illegaalsete taimekaitsetoodete vastasesse võitlusesse.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?