• 31.07.14, 11:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Baltimaade põllumajandusministrid  otsisd lahendusi seakatku vastu

Otsustati töötada välja kolme riigi ühine tegevuskava taudi tõkestamiseks ja taotleda Euroopa Komisjonilt sigade hukkamisega seotud kulude täielikku kompenseerimist.
„Baltimaad ja Poola on seakatku leviku osas puhvriks kogu Euroopa Liidule, seetõttu on põhjendatud ka täiendavate rahaliste vahendite taotlemine Euroopa Komisjonilt. Seda raha kasutaksime ennetavateks meetmeteks seakatku leviku tõkestamisel ning põllumeeste toetamiseks seakasvatuselt teistele tegevusaladele üleminekul,“ selgitas põllumajandusminister Ivari Padar.
Kohtumise tulemusena moodustatakse töögrupp kolme riigi peaveterinaararstidest, kes töötavad 15. augustiks välja ennetavad meetmed sigade Aafrika katku leviku peatamiseks. Kõne all oli ka ühiste seisukohtade kujundamine metssigade populatsiooni piiramise osas ning koostöö teadlastega.
Põllumajandusministrit saatsid kohtumisel Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Ago Pärtel, ministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev ja välissuhete osakonna juhataja Ruve Šank.
Nii Lätis, Leedus kui ka Poolas on juulikuu jooksul diagnoositud mitmeid sigade Aafrika katku juhtumeid. Seni Eestis sigade Aafrika katku diagnoositud ei ole, kuid 40 km ulatuses Läti piirist on kehtestatud puhvertsoon. Sellesse jäävates seakasvatusettevõtetes ja taludes  teostatakse loomade veterinaarkontrolli ning keelatud on elusloomade toomine ja väljaviimine tsoonist ilma järelvalveasutuse loata. Puhvertsooni jäävad kõik Valgamaa vallad, Võrumaal Antsla, Mõniste, Urvaste ja Varstu vald ning Karksi vald Viljandimaal.
 

Seotud lood

Uudised
  • 27.06.14, 20:23
26. juunil diagnoositi sigade Aafrika katk Läti Vabariigi territooriumil 
Haigus on diagnoositud kolmel metsseal ja ka kolmel koduseal Valgevenega piirnevatel aladel.
Uudised
  • 29.04.14, 11:00
VTA: loomatauditõrje abinõude rakendamise muutmine seoses sigade Aafrika katkuga Leedus ja Poolas
Sigade Aafrika katk diagnoositi selle aasta jaanuaris metssigadel Leedu ja Poola territooriumitel. Hiljem pole uusi haiguspuhanguid avastatud.
Uudised
  • 31.03.14, 11:40
Sigade aafrika katku tõrjeks saadi 3,5 mln eurot
Möödunud nädalal otsustas ELi toiduahela ja loomatervise ekspertgrupp anda Eestile, Lätile, Leedule ja Poolale sigade aafrika katkuga võitlemiseks rahalist abi summas 3,5 mln eurot. Toetust saab kasutada haiguse seireks, bioohutuse tagamiseks, sundtapmise kompenseerimiseks ning sealautade tühjendamiseks ja sulgemiseks.
Uudised
  • 30.07.14, 03:27
VTA: Leedu päritolu sealiha ja seda sisaldavate toodete sissevedu Eestisse on keelatud
Seoses kahtlusega, et Leedu Vabariigi territooriumil on sigade Aafrika katk levinud aladele, kus puudusid varem kehtestatud kaitsemeetmed sigade Aafrika katku leviku tõkestamiseks, on ettevaatusabinõuna alates 24.07.14 keelatud Leedu päritolu sealiha ja seda sisaldavate toodete sissevedu Eestisse.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.11.24, 15:47
Corteva Agriscience Inatreq™ Active on Eestis turule lubatud
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele