Puidutöötlemise ja metsavarumise ettevõte Lemeks investeerib 30 miljonit eurot ja loob kuni 150 uut töökohta, teatas ettevõte.
- ASi Lemeks juht Jüri Külvik. Foto: Postimees / Scanpix / Margus Ansu
AS Lemeks asutas juulis tütarettevõtte Estonian Plywood AS, mis hakkab tootma kasespooni ja vineeri, mille tarvis on soetatud Jõgeva lähedal Viruveres ligi 10 hektarit tööstusmaad, teatas ettevõte.
Investeeringu suurus on ettevõtte teatel ligikaudu 30 miljonit eurot. Ettevõtte tootmismahuks kujuneb 25 000-30 000 m³ kasevineeri, mille tootmiseks on vaja 65 000-80 000 tm kasepakku. Täisvõimsuse saavutamisel luuakse 120–150 uut töökohta. Ettevõtet hakkab juhtima Randel Veerits.
Tootmist on plaanis alustada 2019. aastal.
infopank
Vaata ka Infopangast:
Estonian Plywood AS kuulub Eesti suurimasse puidu- ja metsatööstuskontserni Lemeks Grupp, mille tegevusalad hõlmavad kogu puidu väärindamise protsessi, metsa majandamisest ja puidu varumisest selle esmase töötlemiseni saeveskites ning lõpptoodete valmistamise ja turustamiseni.
Lemeks Gruppi kuulub 29 tütar- ja sidusettevõtet, tütarettevõtete käive ulatus 2016. aastal 115 miljoni euroni, sellele lisandub 48 miljoni euro suurune sidusettevõtete käive. Kogu grupis antakse tööd rohkem kui 850 inimesele nii Eestis, Lätis, Prantsusmaal, Suurbritannias, Rootsis kui ka Norras.
Seotud lood
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas möödunud aasta lõpus, et toetab suurinvestori meetme kaudu miljoni euroga Estonian Plywood ASi spooni- ja vineeritööstuse rajamist Jõgevamaale, mis annab tööd ligi 150 inimesele.
15.-16. novembril toimub Tallinnas 11. rahvusvaheline puitarhitektuuri ja –inseneeria konverents “Puit – homse elukeskkonna võti”, mille eesmärk on edendada puidu kui jätkusuutliku ehitusmaterjali kasutamist ehituses.
Eesti kapitalil põhinev Viljandimaa puidufirma Pinska OÜ tõusis mulluste majandustulemuste põhjal Äripäeva puidutööstusettevõte edetabelis 55.positsioonilt neljandale kohale. Ettevõtte lõpetas 2016. aasta 4,5 miljoni eurose käibe juures 480 559 eurose kasumiga, aasta varem olid need näitajad vastavalt 2,9 miljonit ja 101 259 eurot.
Est-For Invest OÜ juhatuse liige Aadu Polli sõnas Äripäeva teemaveebi www.pollumajandus.ee korraldatud konverentsil „Puidutööstuse Äriplaan 2018“, et tal on väga keeruline rääkida äriplaanist kui sellisest, sest neil sellist klassikalist äriplaani veel pole, küll aga on olemas nägemus, kuidas planeeritav puidurafineerimistehas peaks välja nägema ja toimima.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?