Linnamesilaste arv Tallinnas kasvas tänavu kolmandiku võrra
Mesilasperede arv Tallinnas on viimaste aastate jooksul hüppeliselt kasvanud. Kui 2022. aastal oli linnas 23 ja möödunud aastal 40 mesilagruppi, siis tänavu juba 65. Igas mesilagrupis on keskmiselt 10 taru ja igas tarus ligi 50 000 mesilast.
Mesitarud Ülemiste keskuse katusel. Foto: Erik Riikoja
Tallinna mesinike seltsi juhatuse esimees Erki Naumanis selgitas, et kuigi esmalt võib tunduda, et linnakeskkond on meil ainult betoon, asfalt ja klaas, siis tegelikult on mesilastele vajalikku rohelust pealinnas rikkalikult.
Sel kevadel ilmus uudis, et Eesti mesi sai siinsete teadlaste loodud maailmas unikaalse DNA-testi, mis aitab vähendada valdkonnas levivat petturlust, kaitseb tarbija ja tootja huve ning aitab realiseerida puhta Eesti mee ekspordipotentsiaali. Nüüd liigubki Jaapanisse esimene DNA-testitud meekoorem Viljandimaa meetootjalt Nordmel.
Eesti Kutseliste Mesinike Ühing (EKMÜ) on viimased aastad intensiivselt tegelenud Eesti meeturu korrastamisega. Nüüd on ka Läti ja Leedu mesinikud Eesti mesinike algatusega kaasa tulnud ja tänu sellele eemaldati ka neis maades Lidli kaubaketist müügilt võltsmesi.
Sadatuhat kilo mett, millest üle 80 protsendi eksporditi. Üle 100 protsendi käibe ja -kasumikasvu eelmise majandusaastaga võrreldes – kõik tundub ju imeline. Aga nii see ei ole. Miks?
Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) tuvastas võõrsuhkruid sisaldavad tooted, mida müüdi mee nimetuse all. Esmakordselt leiti võõrsuhkruid ka Eesti meest. Kõik tooted kõrvaldati müügilt.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.